Mohlo by to vypadat jako formalita. V prvním kole senátních voleb v Praze 1 posbírala společná kandidátka ODS, starostů a TOP 09 Miroslava Němcová skoro 49 procent hlasů. Druhý Václav Hampl, za kterým stojí KDU-ČSL, Praha sobě, Zelení a klub Senátor 21, získal jen kolem 20 procent. Jenže na náskok z prvního kola se nehraje.

V pátek šli lidé ve 26 obvodech po celém Česku volit znovu a každý začíná na nule. Ve druhém kole, které se potýká s nízkou účastí − od roku 2012 nepřekročila 20 procent − se kandidáti snaží voliče ještě vybudit. Jako právě Hampl.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se