Elektronická evidence tržeb je převratný systém, který má jeden hlavní cíl: narovnat podnikatelské prostředí v České republice; hlásá web Finanční správy ČR. Letos se kvůli pandemii koronaviru stala EET jedním z nástrojů, jak ulevit podnikatelům. Přitom ještě deset dní po zavření ekonomiky, v druhé půlce března, ministryně Alena Schillerová tvrdila, že "případný odklad neumožňuje legislativa". Ministerstvo tehdy jen uvedlo, že tři měsíce nebude podnikatele za nedodržení povinností u EET pokutovat.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








