Elektronická evidence tržeb je převratný systém, který má jeden hlavní cíl: narovnat podnikatelské prostředí v České republice; hlásá web Finanční správy ČR. Letos se kvůli pandemii koronaviru stala EET jedním z nástrojů, jak ulevit podnikatelům. Přitom ještě deset dní po zavření ekonomiky, v druhé půlce března, ministryně Alena Schillerová tvrdila, že "případný odklad neumožňuje legislativa". Ministerstvo tehdy jen uvedlo, že tři měsíce nebude podnikatele za nedodržení povinností u EET pokutovat.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se