Největší logistickou akci od vzniku samostatného státu uspořádalo během uplynulého víkendu Slovensko. Desítky tisíc zdravotníků a dalších dobrovolníků testovaly na koronavirus obyvatele pětimilionové země. V sobotu se nechala vyšetřit na nakažlivou nemoc více než polovina z nich a pozitivní výsledek si vyslechlo téměř 26 tisíc lidí. To odpovídá zhruba jednomu procentu všech testovaných. Slovenský premiér Igor Matovič plánuje druhé kolo celostátních testů, podrobnosti však neuvedl.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se