Největší logistickou akci od vzniku samostatného státu uspořádalo během uplynulého víkendu Slovensko. Desítky tisíc zdravotníků a dalších dobrovolníků testovaly na koronavirus obyvatele pětimilionové země. V sobotu se nechala vyšetřit na nakažlivou nemoc více než polovina z nich a pozitivní výsledek si vyslechlo téměř 26 tisíc lidí. To odpovídá zhruba jednomu procentu všech testovaných. Slovenský premiér Igor Matovič plánuje druhé kolo celostátních testů, podrobnosti však neuvedl.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








