Sazka zažívá hořkosladký týden. Nejprve přilákala pozornost lidí z velkého amerického fondu Apollo, kteří jsou ochotni za podíl v této loterijní firmě a v dalších loteriích po Evropě ovládaných skupinou Sazka Group Karla Komárka zaplatit miliardy korun. Pak ale české části, jež tvoří zhruba čtvrtinu celého podniku, začalo hrozit razantní zvýšení daní. Bylo by to už podruhé, neboť před rokem došlo ke zvýšení z 23 procent na letošních 35. A na příští rok se chystá ještě razantnější nárůst. Poslanci v rozpočtovém výboru, včetně těch za ANO, překvapivě nepodpořili návrh premiéra Andreje Babiše mírně zvýšit loterní daň u kurzových sázek, místo toho hlasovali pro návrh opozičního poslance Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL) zvednout o více než polovinu daň u loterií a stíracích losů, tedy klíčových produktů Sazky, na 55 procent. "Výsledkem zvýšení daně nebude podojení Sazky o dalších 1,3 miliardy korun," varuje v rozhovoru pro HN šéf české Sazky i její mateřské Sazka Group Robert Chvátal, že toto poslanecké přání se nesplní. Podle něj stát naopak přijde o miliardu korun tím, že Sazku, která měla čistý roční zisk po zdanění 1,7 miliardy korun, pošle do velkých problémů.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se