V pátek skončila dlouho očekávaná a ve svém provedení kontroverzní aukce na frekvence pro 5G sítě. Díky nestandardním tlakům při přípravě aukce rezignoval v lednu předseda Českého telekomunikačního úřadu Jaromír Novák. Jeho nástupkyně Hana Továrková deklarovala při jmenování do funkce, že chce "maximálně transparentně připravit nové znění aukce na kmitočty". Od té doby to byl jen netransparentní guláš, který zahrnoval podivné hrátky s účastí státního ČEZ, opakované vyhlášení veřejné konzultace a nestandardní tajnosti o tom, kdo vlastně poslal do aukce přihlášku.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





