Zatímco čeští politici na jaře a v létě vyhlašovali, že Česko nad nemocí covid-19 zvítězilo, hlavní švédský epidemiolog Anders Tegnell varoval, že na podzim přijde druhá, možná ještě ničivější vlna tohoto onemocnění. V tom měl architekt švédského unikátního přístupu k pandemii nového koronaviru naprostou pravdu. Mýlil se ale v předpokladu, že se jeho zemi druhá vlna prakticky vyhne, protože velká část Švédů už bude mít proti viru imunitu. V zemi tak nyní opět sílí debata, jestli by svůj přístup k pandemii neměla přitvrdit.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se