Zatímco čeští politici na jaře a v létě vyhlašovali, že Česko nad nemocí covid-19 zvítězilo, hlavní švédský epidemiolog Anders Tegnell varoval, že na podzim přijde druhá, možná ještě ničivější vlna tohoto onemocnění. V tom měl architekt švédského unikátního přístupu k pandemii nového koronaviru naprostou pravdu. Mýlil se ale v předpokladu, že se jeho zemi druhá vlna prakticky vyhne, protože velká část Švédů už bude mít proti viru imunitu. V zemi tak nyní opět sílí debata, jestli by svůj přístup k pandemii neměla přitvrdit.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








