Aby se ministerstvu průmyslu a obchodu podařilo ušetřit na nájemném, stěhuje tři své organizace pod jednu střechu. CzechTrade, CzechInvest a CzechTourism shodně podporují podnikání a průmysl, budou proto sídlit ve Štěpánské ulici v Praze, v domě, který patří státu. Ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO) mluví o vytvoření CzechHousu, slibuje si od toho úsporu 34 milionů korun na nájmu v příštích 10 letech a další "významné synergické efekty". Z budovy se ale musí vystěhovat jiná státní instituce, Česká obchodní inspekce, která zamíří k soukromníkovi, kde bude nájem platit zase ona.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se