Tohle už je opravdu přes čáru, vzkázal Mezinárodní olympijský výbor běloruskému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi. Nemůžete pronásledovat sportovce ve své zemi, propouštět je z práce a zavírat je do vězení a pak v klidu přijet na olympijské hry do Tokia v příštím roce. Autoritářskému vládci, který je i šéfem národního olympijského výboru, zakázalo mezinárodní ústředí účast na olympijských hrách. Lukašenko reagoval rychle. "Musíme s tím před soud. Ať ta banda vysvětlí tam, čím jsem se provinil," uvedl v prohlášení, které zveřejnila jeho kancelář.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se