Německému automobilovému koncernu Volkswagen v listopadu klesl odbyt meziročně o devět procent, v případě Škody Auto činil meziroční propad 17,1 procenta. Uvádí to zpráva koncernu. Pro srovnání, v říjnu činil meziroční pokles za celý koncern 4,9 procenta, v případě Škody to bylo 6,6 procenta. V západní Evropě činil meziroční pokles skupiny VW 13 procent, ve střední a východní Evropě 6,1 procenta a v Číně 6,9 procenta. Letos v listopadu dodala automobilka zákazníkům 899 900 vozů, loni za stejný měsíc to bylo 988 900 aut. Škoda v listopadu předala zákazníkům 90 400 aut oproti loňským 109 000. Celý koncern od začátku roku do listopadu dodal zákazníkům 8,3 milionu vozů, loni za stejné období to bylo 9,9 milionu aut. Meziroční propad je tak 16,5 procenta.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru