Premiér Andrej Babiš na jaře vyzýval Evropskou unii, aby se kvůli pandemii vzdala plánů na razantní snižování emisí skleníkových plynů. Státy EU to ale neudělaly − jejich lídři se v pátek na summitu v Bruselu naopak dohodli, že budou škodlivé emise omezovat mnohem rychleji, než jak původně plánovali. A k dohodě se připojil i Babiš. "Vyplatil se nám konstruktivní přístup a vybojovali jsme pro Česko maximum možného," řekl HN.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







