Premiér Andrej Babiš na jaře vyzýval Evropskou unii, aby se kvůli pandemii vzdala plánů na razantní snižování emisí skleníkových plynů. Státy EU to ale neudělaly − jejich lídři se v pátek na summitu v Bruselu naopak dohodli, že budou škodlivé emise omezovat mnohem rychleji, než jak původně plánovali. A k dohodě se připojil i Babiš. "Vyplatil se nám konstruktivní přístup a vybojovali jsme pro Česko maximum možného," řekl HN.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se