Zatímco světové aerolinky sčítají ztráty způsobené pandemií koronaviru, vyvstává v tomto odvětví důležitá otázka − jak létat více a častěji a zároveň nepřispívat ke globálnímu oteplování vypouštěním emisí z leteckého paliva. Letošní ztráty podle Mezinárodní asociace leteckých dopravců překročí 150 miliard dolarů. Šéfové velkých společností odhadují, že na loňskou úroveň více než čtyř miliard přepravených cestujících se nedostanou dřív než v roce 2024. Co ale snaha o návrat k masivnímu obsazení vzdušného prostoru bude lidstvo stát?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



