Byl duben a českou ekonomiku několik týdnů svírala koronavirová pandemie. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) v té době oznámila, kolik peněz již vláda stihla poskytnout postiženým firmám a živnostníkům. "Dnes jsem nechala spočítat veškerou pomoc, kterou vláda už napumpovala do ekonomiky, a je to 1,2 bilionu korun. Což odpovídá 20,7 procenta hrubého domácího produktu," řekla tehdy v České televizi. Po osmi měsících čerpání pomoci a uprostřed druhé vlny pandemie se však ukazuje, že podnikatelům zatím byla poskytnuta zhruba jen sedmina zmíněné částky.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se