Byl duben a českou ekonomiku několik týdnů svírala koronavirová pandemie. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) v té době oznámila, kolik peněz již vláda stihla poskytnout postiženým firmám a živnostníkům. "Dnes jsem nechala spočítat veškerou pomoc, kterou vláda už napumpovala do ekonomiky, a je to 1,2 bilionu korun. Což odpovídá 20,7 procenta hrubého domácího produktu," řekla tehdy v České televizi. Po osmi měsících čerpání pomoci a uprostřed druhé vlny pandemie se však ukazuje, že podnikatelům zatím byla poskytnuta zhruba jen sedmina zmíněné částky.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




