Nám jde o komplexní politiku státu, která podpoří demografický růst. V Česku se musí rodit víc dětí. Tato slova − z dnešního pohledu poněkud překvapivá z hlediska toho, kdo je vyřkl − zazněla loni v létě v pravidelném hlášení "Čau lidi" premiéra Andreje Babiše. V době, kdy o koronavirové pandemii nikdo neslyšel, chtěl po ministryni pro místní rozvoj Kláře Dostálové, aby vyzkoumala, jak by mohly peníze z evropských fondů finančně podpořit vícečetné rodiny, třeba dotací na nákup většího auta či slevou na hypotéky. Peníze z rozpočtu tehdy nenabízel, výdaje setrvale míří k seniorům, což je pochopitelné s ohledem na výši důchodů, ale jednostranné zaměření rozpočtu není dobré. V tomto kontextu je vlastně pochopitelné, že podporu dětí měla zaplatit unie, protože vládní rozpočtová politika s ní nepočítala.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se