Na jaře jsme se děsili obrázků ze severní Itálie, kde stály na ulicích mrazicí vozy s oběťmi covidu. Nyní jsme do stejné situace dospěli sami. Krematoria přestávají stíhat a prvních padesát nebožtíků putuje v mrazicích vozech z Ostravy do jihomoravských Hustopečí. Samotnou Itálii v počtu obětí rychle doháníme. Česko je nyní osmé na světě se 1160 mrtvými na milion obyvatel, Itálie o pouhá tři místa před námi (1263).

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se