Rozmohlo se nám tady moralizování. Odsuzujeme hospodské, kteří mají otevřeno, vlekaře, kteří pustí lanovku, hoteliéry, kteří ubytují hosty. Sobci, sobci, sobci, volá se. Příznačné ovšem je, že odsudky pocházejí zpravidla od lidí, kterých se epidemie existenčně nijak zvlášť nedotkla. Dál berou své platy, není ohrožena jejich práce, životní úroveň jejich rodiny, studium jejich dětí. To se to pak moralizuje.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se