V ostré debatě o vyhlášení nouzového stavu se senátoři rozhodli zvolnit. Přestože ještě o víkendu hrozili stížností k Ústavnímu soudu, v pondělí se rozhodli, že ji zatím podávat nebudou. Soud měl podle nich posoudit, zda vláda porušila ústavu, když na žádost hejtmanů v neděli prodloužila o dva týdny nouzový stav kvůli pandemii nemoci covid-19. Krátce poté, co sněmovna ve čtvrtek odhlasovala jeho zrušení.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





