V ostré debatě o vyhlášení nouzového stavu se senátoři rozhodli zvolnit. Přestože ještě o víkendu hrozili stížností k Ústavnímu soudu, v pondělí se rozhodli, že ji zatím podávat nebudou. Soud měl podle nich posoudit, zda vláda porušila ústavu, když na žádost hejtmanů v neděli prodloužila o dva týdny nouzový stav kvůli pandemii nemoci covid-19. Krátce poté, co sněmovna ve čtvrtek odhlasovala jeho zrušení.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se