Byla středa, půl desáté večer, méně než 12 hodin do zásadní čtvrteční schůze sněmovny, na které poslanci odmítli prodloužit nouzový stav, když premiér Andrej Babiš (ANO) začal rozesílat SMS zprávy předsedům opozičních stran. Žádal je, aby se brzy ráno, ještě před schůzí, setkali a probrali, zda přece jen nepodpoří návrh na prodloužení nouzového stavu. A nebyl zcela bez šancí na úspěch. Předsedové ODS nebo KDU-ČSL byli pod tlakem svých hejtmanů, aby ještě pro jednou hodili politické šarvátky za hlavu a hlasovali pro.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se