Byla středa, půl desáté večer, méně než 12 hodin do zásadní čtvrteční schůze sněmovny, na které poslanci odmítli prodloužit nouzový stav, když premiér Andrej Babiš (ANO) začal rozesílat SMS zprávy předsedům opozičních stran. Žádal je, aby se brzy ráno, ještě před schůzí, setkali a probrali, zda přece jen nepodpoří návrh na prodloužení nouzového stavu. A nebyl zcela bez šancí na úspěch. Předsedové ODS nebo KDU-ČSL byli pod tlakem svých hejtmanů, aby ještě pro jednou hodili politické šarvátky za hlavu a hlasovali pro.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








