Zadlužené České aerolinie žádají o reorganizaci a chtějí nadále létat. Firma v pátek podala na Městský soud v Praze insolvenční návrh, ze kterého vyplývá, že svým zákazníkům dluží téměř miliardu korun za neuskutečněné lety. Aerolinky už dříve poslaly Úřadu práce oznámení o možném hromadném propouštění, které se může dotknout všech 430 zaměstnanců firmy.

"Cílem reorganizace je záchrana společnosti a volba co nejvýhodnějšího řešení pro věřitele," uvedly ČSA v tiskovém prohlášení. Páté nejstarší dosud fungující aerolinky na světě zároveň zdůrazňují, že chtějí zachovat provoz. Pro věřitele i zaměstnance je to podle nich nejvýhodnější.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se