Zadlužené České aerolinie žádají o reorganizaci a chtějí nadále létat. Firma v pátek podala na Městský soud v Praze insolvenční návrh, ze kterého vyplývá, že svým zákazníkům dluží téměř miliardu korun za neuskutečněné lety. Aerolinky už dříve poslaly Úřadu práce oznámení o možném hromadném propouštění, které se může dotknout všech 430 zaměstnanců firmy.
"Cílem reorganizace je záchrana společnosti a volba co nejvýhodnějšího řešení pro věřitele," uvedly ČSA v tiskovém prohlášení. Páté nejstarší dosud fungující aerolinky na světě zároveň zdůrazňují, že chtějí zachovat provoz. Pro věřitele i zaměstnance je to podle nich nejvýhodnější.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








