Po letech úspěchu a strmého růstu přichází čas úspor. Automobilka Škoda Auto plánuje podle odborů do konce roku 2023 snížit počet zaměstnanců zhruba o tři tisíce lidí. Odboráři to kritizují a chtějí s firmou jednat o zmírnění tohoto plánu.
Škoda patří k největším zaměstnavatelům v Česku, ve třech tuzemských závodech pro ni pracuje zhruba 34 tisíc lidí, po celém světě to pak je přibližně 40 tisíc. "Jen za loňský rok se nám podařilo snížit naše náklady o 550 milionů eur. Letos budeme schopni stav personálu v naší administrativě snížit o dvě procenta díky vývoji demografické křivky a přirozené fluktuaci. Naším cílem je toho dosáhnout bez výpovědí z organizačních důvodů. Všechny kroky a všechna opatření budeme projednávat v těsné a partnerské spolupráci s odbory," popisuje vedoucí komunikace Škody Auto Tomáš Kotera.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









