Velké české firmy i radnice obcí a měst čeká souboj o to, kdo dokáže získat co nejvíc ze 150 miliard korun určených na podporu obnovitelných zdrojů a elektrické energie. Ty mohou do Česka přitéct během deseti let z takzvaného Modernizačního fondu Evropské unie. "Kdo to chytne včas, tak ušetří a ještě bude mít inovovanou infrastrukturu i zdroje. Kdo se o to nebude starat a řekne si, že to postačí v roce 2038, až se dotěží uhlí, tak se z něho stane banánová republika," říká náměstek pražského primátora Petr Hlubuček ze STAN. V rozhovoru pro HN vysvětluje, jak se k této možnosti postaví hlavní město.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se