Většina Čechů zřejmě jméno společnosti Cleverlance nikdy neslyšela. Přitom jde o IT firmu, jejíž produkty běžně využívá devět z 10 Čechů. Cleverlance dodává software největším tuzemským bankám, pojišťovnám nebo mobilním operátorům. U většiny takových zákazníků musí firma z pražské Libně dodržovat smluvní dohody o mlčenlivosti. Veřejně se tak Cleverlance může přihlásit jen k několika málo zakázkám. Třeba k práci na mobilním bankovnictví Komerční banky či na e-shopu Škody Auto. 

Práce "v utajení" je ale jen jedním z mála úskalí. Dvacet let stará firma, již ovládá skupina KKCG Karla Komárka, se jinak může opřít o silný růst. "Podle předběžných výsledků z loňska jsme meziročně zvýšili obrat zhruba o 11 procent na 1,4 miliardy korun," uvádí šéf Cleverlance Petr Štros. Ještě více přitom firma posílila z hlediska hrubého zisku EBITDA. Ten v roce 2019 dosáhl 121 milionů korun, za loňský rok by to mělo být už kolem 160 milionů.

Růst obratu souvisí s koronakrizí. Velké korporace, pro něž Cleverlance pracuje, během ní masivně investují do digitalizace. Cílem je zaměstnancům usnadnit práci z domova a k tomu posílit vůči konkurenci, která rovněž sází na inovace. Za větší ziskovost pak IT firma vděčí změnám ve vývoji svých produktů.

"Už před covidem jsme začali naše řešení vytvářet jako Baťa cvičky, tedy na základě produktů, které už jsme měli vytvořené z minula," uvádí Štros. "Tehdy zákazníci ještě vyžadovali spíše vývoj na míru. Nyní je ale situace odlišná. Pro klienty je zásadní rychlost a jednoduchost, aby mohli inovace, jako jsou systémy na zrychlování prodejů, zavést v co nejkratším čase," dodává šéf Cleverlance. Díky téměř sériové výrobě tak jeho společnost šetří náklady na vývoj a více vydělává.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.