Když k 1. březnu zavíral Michal Novotný svoji galanterii v Bystřici nad Pernštejnem, čekal, že výpadek příjmů alespoň zčásti pokryje příspěvkem od státu. Počítal s tisíci korunami denně, na které vláda od února zvedla předchozí pětisetkorunový kompenzační bonus určený podnikatelům zasaženým opatřeními proti šíření koronaviru. Ke svému údivu ale zjistil, že na něj nemá nárok. Zvedla se sice jeho výše, ale zároveň se i zpřísnily podmínky k jeho přidělení. Novotný tak bude v březnu zcela bez koruny. "Nemám na sociální a zdravotní pojištění, na elektřinu. Těším se na platbu penále," uvedl.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









