Když k 1. březnu zavíral Michal Novotný svoji galanterii v Bystřici nad Pernštejnem, čekal, že výpadek příjmů alespoň zčásti pokryje příspěvkem od státu. Počítal s tisíci korunami denně, na které vláda od února zvedla předchozí pětisetkorunový kompenzační bonus určený podnikatelům zasaženým opatřeními proti šíření koronaviru. Ke svému údivu ale zjistil, že na něj nemá nárok. Zvedla se sice jeho výše, ale zároveň se i zpřísnily podmínky k jeho přidělení. Novotný tak bude v březnu zcela bez koruny. "Nemám na sociální a zdravotní pojištění, na elektřinu. Těším se na platbu penále," uvedl.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se