Z továrny na panty u dveří vybudoval Pavel Juříček nadnárodní společnost, která dodává komponenty řadě evropských automobilek. Jeden z nejbohatších Čechů se však do pěti let hodlá z vedení firmy Brano stáhnout. Podnik s ročními tržbami okolo šesti miliard korun v budoucnu povede jeho syn Václav. "Na tu roli ho připravuji už 14 let," říká Juříček v rozhovoru pro HN. Člen hnutí ANO končí také v roli poslance, v podzimních sněmovních volbách už kandidovat nebude. "Hnutí ANO se odklonilo od svých původních myšlenek. Vadí mi, že jsme zbytečně ustupovali levicovému neomarxistickému pojetí světa," tvrdí. Členem hnutí ale hodlá zůstat i nadále. 

HN: Už jste se definitivně rozhodl, zda budete kandidovat i v podzimních sněmovních volbách?

Nebudu. Politika není pro mě. Je strašlivě neefektivní, je tam spousta pokrytectví a lží. Lidé se navíc ve sněmovně často vyjadřují k věcem, o kterých nevědí vůbec nic. Podle mě je velký rozdíl mezi názorem a znalostí. Poslanci často u pultíku říkají svůj názor, ale nevědí. Kdežto já když o něčem mluvím, tak vím. A to je ten rozdíl.

HN: Takže vystřízlivění? Proč jste vůbec před čtyřmi lety do politiky šel?

Doufal jsem, že budu mít ve sněmovně trochu vliv, což ale moc neplatí. I když třeba na hospodářském výboru nějaký respekt mám. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.