Až skončí nucená uzávěra školek, dětských skupin a jeslí, řadě dětí hrozí, že se už nebudou mít kam vrátit. Vláda těmto zařízením zakázala provoz na začátku března a dříve než o Velikonocích se to zřejmě nezmění. Zatímco státní školky platí obce a peníze na platy jim posílá ministerstvo školství, soukromá zařízení zůstala bez příjmů. Školkovné rodiče platit nemusí, když mají děti doma, a na státní kompenzace nemají školky nárok.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se