Je to úplně přirozená věc, stejně jako dýchání. Možná jste tuhle větu už slyšeli nebo ji sami použili. Třeba když jste učili děti plavat či jezdit na kole a chtěli jste zdůraznit, že je to opravdu jednoduché. Dýchat skutečně zvládáme od narození všichni, zdaleka to ale neznamená, že svůj dech využíváme tak, jak bychom z fyziologického hlediska optimálně měli. „S nástupem do školy začíná sedavá část života moderního člověka, naše dechové vzorce se tím výrazně kazí a následky si pak neseme celý život,“ říká biohacker, spoluzakladatel projektu Code of Life a instruktor dechu Libor Mattuš. Jeden příklad za všechny: taky se hluboce nadechujete, když se chcete uklidnit? Chyba. Správně byste měli pořádně vydechnout. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se