Jen si to představte. Ráno vstáváte za východu slunce, šumění moře a pokřiku racků a večer usínáte v záři rudých paprsků zapadajícího slunce. Takový sen si plní stále více Čechů a Slováků – investují do rekreačních nemovitostí v Chorvatsku, Španělsku nebo třeba Řecku. Někteří se tam rovnou přestěhovali a pracují odtud na home officu, jiní je plánují využívat jen někdy a s oživením turismu pronajímat. A hlavně také spekulují na růst jejich cen.

Hospodářské noviny provedly analýzu rizik, která by měl každý investor zvážit při nákupu rekreační nemovitosti. Mezi rizika jednotlivých evropských zemí byly přitom zahrnuty demografie, ekonomická úroveň, dopady klimatických změn nebo schopnost dané země čelit krizím. Srovnání ukazuje, že nejméně starostí může mít majitel nemovitosti ve Finsku, nejrizikovější je naopak Itálie. Ze zemí se slunnými plážemi dopadly nejlépe Kypr a Chorvatsko.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.