Když jsem poprvé dorazil do Tirschenreuthu, vyslovit název na první pokus byl podobný jazykolam jako říct bez zadrhnutí jméno proslulého alpského střediska Garmisch-Partenkirchen z opačného konce Bavorska. Méně slavné město u českých hranic si za poslední rok mediální pozornosti užilo ažaž. Na rozdíl od GaPa na ni ale nebylo v takové míře zvyklé. A zatímco o GaPa člověk většinou slýchá v souvislosti s úspěchy, okres Tirschenreuth se do titulků dostával jako hříšník či problém. Omílala se otázka: “Proč je tolik nakažených covidem-19 zrovna tady?”

Pokud rádi objevujete málo známá místa, až to situace dovolí, vyrazte tam. Ostatně z Prahy je to do Tirschenreuthu blíž než z Mnichova. Mají krásný park, historický most, útulné náměstí a hned za městem vede po bývalé trati cyklostezka krajinou rybníků. V řídce osídleném okrese jich napočítáte přes 3500. Zážitek je dívat se na ně z vyhlídky “žebřík do nebes”.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.