Na podzim loňského roku vypadal svět ještě v pořádku. Koronavirus sice útočil, existovala ale pevná naděje jménem očkování. Bylo jasné, že vakcíny jsou a hlavně že fungují. V podvědomí většiny lidí panovalo přesvědčení, že nejpozději na konci jara bude covid-19 zapomenut stejně jako černý kašel či pravé neštovice.

Teď, o měsíce později, se zjistilo, že světlo na konci tunelu má červenou barvu stopky na semaforu. Výrobci vakcín nestíhají pokrývat dodávky. Země mezi sebou vyhlašují očkovací války a zajišťují vakcíny proti exportu kamkoliv. Logistika očkování selhává i ve vyspělejších zemích, než je Česká republika. Jestliže někdo na přelomu roku ještě cítil naději, teď, v další vlně, v dalším lockdownu, je to jen zmar a beznaděj. Ono je ostatně jednodušší upínat se k tomu, že se svět rozzáří životem za tři čtyři měsíce, než když se zdá, že pod kuratelou zákazů a příkazů s rostoucím počtem mrtvých v zádech budeme trávit ještě rok dva.

V tomto kontextu je vlastně dobře, že se začíná mluvit o tom, že by alespoň o trochu veselejší život umožnil covid pas nebo třeba nějaká webová aplikace, jakou nyní chystá česká vláda. V podstatě jde hlavně o to, aby k takovému dokumentu měli přístup všichni, včetně těch, kterým věk či finanční situace neumožňuje vlastnit a ovládat chytrý telefon.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.