Kdyby volily peníze, vyhrála by ODS. Jednoznačně. Za loňský rok vybrala od dárců téměř 63 milionů korun, jak ukázala její výroční finanční zpráva, které strany právě odevzdaly. Je to čtyřikrát více než o rok dřív. A o moc více, než získali ostatní. Zdá se, že občanští demokraté jsou u bohatších voličů stále oblíbení. K jejich smůle má ale Česko i chudou střední a ještě chudší nižší příjmovou třídu a nevolí jen štědrá pravice. Takže v preferencích to dnes ODS nedá o moc více než nějakých deset procent.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se