Hledáte slibnou technologickou akcii s potenciálem dlouhodobého růstu? Zdají se vám firmy jako Apple, Google či Amazon nehorázně předražené? Pak musíte odvrátit zrak od západních trhů a zaměřit se na země, které světovou špičku dohánějí. Jedním z favoritů mezinárodních investorů se přesně podle této logiky stal gigant Alibaba. Udělal z Jacka Maa nejbohatšího Číňana, tak proč by měla jeho expanze skončit a výdělky ochabnout. Lákavá investice. Zvlášť když je proti americkým technologickým hvězdám tak levný! Ocenění Amazonu je osmdesátinásobek současných ročních zisků. U Alibaby, která je přitom větší, a může tak úspor z rozsahu využívat lépe, je to pouhý pětadvacetinásobek.

Jenže ouha. Alibaba od čínských úřadů dostala rekordní pokutu. O víkendu čínské úřady zveřejnily, že největší firma, jakou boom e-commerce zrodil, musí zaplatit sumu v přepočtu odpovídající 2,8 miliardy dolarů (přes 60 miliard korun). Alibaba se podle regulátorů provinila tím, že několik let omezovala konkurenci a poškozovala obchodníky, kteří její všudypřítomnou platformu využívají. Pálka v miliardách dolarů zabolí i takovou korporaci. Navíc bolestivě připomněla, že Alibaba, respektive její šéf a zakladatel Jack Ma, ač sám komunista, je minimálně od loňska pekingskému režimu trnem v oku a skupina jako celek na to doplácí. Není to důvod se investic do akcií Alibaby zbavit? Kdepak, trh situaci vyhodnotil zcela jinak.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.