Na začátku pandemie někteří ekonomové spekulovali o možném propadu cen rezidenčních nemovitostí. Nyní již je zřejmé, že ceny v této části realitního trhu výrazně narůstají. Podle aktuálních dat Eurostatu dokonce můžeme říct, že zrychlujícím se tempem. Nejedná se přitom o české specifikum. Podobný vývoj je patrný ve většině zemí Evropské unie.
Jak se ukázalo, vlastníci raději šetří na jiných věcech, než aby své rezidenční nemovitosti prodávali a museli se stěhovat do nájemního bydlení. K tomu se navíc v rámci pandemie zbrzdila výstavba, takže nabídka na realitním trhu je nedostatečná a vyhlídky na brzké zlepšení jsou minimální.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









