Pěkná řádka investičních výhledů na začátku roku vyzdvihovala rozvíjející se trhy. Region měla podpořit masivní rotace z růstových do hodnotových titulů. Pozitivní očekávání se však nenaplňují. Souhrnný index MSCI Emerging Markets přidal od začátku roku čtyři procenta, zatímco hlavní americký benchmark S&P 500 zhodnotil o 12 procent.

Zaostávání regionu vysvětluje celá plejáda faktorů. Některé země, například Indie, nezvládají boj s covidem. Rychlejší než předpokládaný ekonomický růst v USA vedl ke zpevnění dolaru během prvního čtvrtletí. Silný dolar rozvojovým státům tradičně škodí. Zvýšení výnosů amerických vládních dluhopisů se propisuje i do citelného nárůstu výnosů tamních bondů a veřejné finance se tak dostávají pod tlak.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.