Je to pozoruhodné. Babišově vládě věří podle Eurobarometru jen devatenáct procent Čechů, ovšem ochota volit vládní strany je podstatně vyšší. ANO má preference kolem pětadvaceti procent, ČSSD kolem pěti. A když připočítáme komunisty, kteří dosud de facto vládli, je disproporce ještě větší. Vypadá to, že zhruba každý šestý volič si myslí, že vláda je sice úplně marná, ale zároveň nevidí lepší alternativu, takže je rozhodnut vládní strany volit dál. Z toho vyplývá jediné: opozice dělá něco hodně špatně. Tady je pět základních opozičních chyb.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se