Zatímco pražská nemocnice na Vinohradech, které donedávna šéfoval ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO), peníze na modernizaci dostane, řada dalších, které v pandemii patří mezi nejvytíženější, neuvidí ani korunu. O miliardy určené na obnovu po koronavirové krizi z evropského programu React-EU žádaly na přelomu dubna a května. Jenže neúspěšně. Všeobecná fakultní nemocnice v Praze, Fakultní nemocnice v Brně a nemocnice z Vysočiny či Liberce se k dotacím nedostaly a jejich rozdělování kritizují. Zvlášť když se všemi podanými žádostmi uspěla Arenbergerova Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Opoziční poslanci kvůli tomu svolávají mimořádnou schůzi.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



