Má to být variace na Marshallův plán. Během volebního období chtějí Piráti a starostové nalít do ekonomiky bilion korun. Svůj plán na obnovu Česka označují favorité říjnových voleb jako druhou transformaci po té, která následovala po listopadu 1989. „Ekonomika levné práce se tak promění v ekonomiku založenou na tvorbě vyšší přidané hodnoty,“ říká kandidát STAN na ministra financí Věslav Michalik. Počítá s masivní robotizací, výstavbou desetitisíců přípojek pro elektroauta, investicemi do školství. Peníze chtějí Piráti a starostové získat skrze oživení ekonomiky, úspory a rušení daňových výjimek. Připouštějí ale, že zdroje nemusí stačit a bude nutné zvyšovat daně. Vedle těch firemních, které by mohly vzrůst z 19 na 21 procent, třeba i daně ekologické a daně z komerčních nemovitostí.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.