Skoro polovina z 200 miliard korun, které plánuje vláda utratit v rámci Národního plánu obnovy, má být určena na takzvané zelené projekty. Zároveň je to ale část, která vyvolává největší spory. Experti a ekologičtí aktivisté plánu vyčítají, že některé jeho části k ochraně klimatu a přírody nepřispívají. Vadí jim hlavně záměr ministerstva zemědělství na rychlé umělé zalesňování. Podle odborníků plán nahrává největšímu českému dodavateli sazenic, jímž je firma z holdingu Agrofert, který je ve svěřenských fondech premiéra Andreje Babiše (ANO).

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se