Skoro polovina z 200 miliard korun, které plánuje vláda utratit v rámci Národního plánu obnovy, má být určena na takzvané zelené projekty. Zároveň je to ale část, která vyvolává největší spory. Experti a ekologičtí aktivisté plánu vyčítají, že některé jeho části k ochraně klimatu a přírody nepřispívají. Vadí jim hlavně záměr ministerstva zemědělství na rychlé umělé zalesňování. Podle odborníků plán nahrává největšímu českému dodavateli sazenic, jímž je firma z holdingu Agrofert, který je ve svěřenských fondech premiéra Andreje Babiše (ANO).
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









