Přestože se o odchodu ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) mluvilo dva týdny, když k němu v úterý došlo, veřejnost překvapil. Hlavně kvůli nástupci, který Arenbergera po 48 dnech nahradí. Návrat Adama Vojtěcha (za ANO) nečekal téměř nikdo. Předpokládalo se, že novým šéfem úřadu bude někdo z náměstků, o Vojtěchovi se podle informací HN rozhodlo teprve před pár dny. Nevěděli to ani straničtí kolegové ze zdravotního výboru sněmovny.

Arenberger při odchodu mluvil o mediálním lynči. Kritici mu vyčítali nesrovnalosti ohledně jeho majetku. Ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, kterou jako ředitel vede, ho ale klid nečeká, opozice i někteří vládní poslanci mluví o tom, že by měl v jejím čele také skončit. Z ministerstva odchází údajně na vlastní žádost. Podle informací HN ho ale k odchodu vyzval premiér Andrej Babiš (ANO).

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se