Ostravský podnikatel Rudolf Bochenek vydal za poslední dva roky na akvizice stamiliony korun. Naposledy koupil plastikářskou firmu Montix z Mohelnice, kterou mu prodal její zakladatel Oldřich Svoboda. Bochenkova BR Group, do jejíž plastikářské větve ještě patří podnik PF Plasty a loni získaná společnost IPG, se díky tomu stala jedním z největších dodavatelů plastů pro automobilový průmysl v Česku. „Naším cílem je po stabilizaci do tří let udělat v plastech dvě miliardy korun ročně,“ říká Bochenek v rozhovoru pro HN. Další plány včetně akvizic má i pro další dvě části svojí skupiny – výrobce lan Lanex a zatím nejmenší strojírenskou část, kde by se hlavní značkou, kolem níž se vše točí, měla stát firma Spojmont.

HN: Kupujete v poměrně krátké době druhou plastikářskou firmu po sobě. Budete po této akvizici česká jednička v dodávkách plastů pro světla automobilů?

Pokud jde o počet vstřikolistů, kterých teď máme 118, tak asi ano. Náš hlavní konkurent Formplast Purkert jich má zhruba podobný počet. Pokud jde o obrat, tak jsou větší. Podobně jako my vyrábí čočky do světlometů aut. My děláme třetinu trhu a k tomu ještě další věci. Oni se soustředili pouze na čočky. My se s tím ale nespokojíme, to bychom nemuseli investovat.

HN: Kolik jste od roku 2020 vydal na akvizice?

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.