Znáte ten pocit, když držíte v ruce ještě zabalený dárek a víte přesně, co by tam mělo být, pak tu slavnostně opentlenou krabici otevřete… a následuje zklamání, které je o to hlubší, oč větší byla očekávání? Úplně přesně stejné pocity zažívali ti, kteří si něco slibovali od databáze ÚZIS. Podle původních představ měl Očkovací portál občana nabídnout možnost si stáhnout potvrzení o očkování, provedených testech, jakož i o prodělání nemoci covid-19. Měly by tam být všechny výsledky testů, které se dělaly ve zdravotnickém zařízení. A samozřejmě také z práce, pokud bylo testování zajištěno nějakým certifikovaným zařízením.

Uvedené údaje jsou nezbytné třeba pro návštěvu restaurací, fitnesscenter nebo třeba divadel. Potvrzení z databáze ÚZIS mělo zjednodušit i cestování. Prostě cílem bylo, aby měl člověk všechno na jednom místě pohromadě, vše bylo jednoduché, praktické. A také mělo jít o předskokana covid pasu, ke kterému se všechny země EU zavázaly od července. Česko mělo být jednou z pěti prvních zemí v Evropě, která pilotní projekt spustila. 

Pokud by to fungovalo, šlo by o naprosto skvělého pomocníka. Nejen pro běžný život člověka, ale také pro stát, politiky, epidemiology a vůbec všechny, kteří se v Česku snaží nějakým způsobem řídit epidemii.

Bohužel to dopadlo jako vždycky

O to větší zklamání mnohé čekalo při pohledu do databáze: v praxi zde chybí obrovská část údajů o testování, a to včetně výsledků pozitivních testů. Přitom se okamžitě vnucuje otázka, proč tyto testy nejsou v databázi, když je stát z veřejných peněz stoprocentně proplatil. Tedy z peněz nás všech daňových poplatníků.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.