Dům na náměstí ve východočeském Broumově s číslem popisným 122 je na první pohled pustý a prázdný. Okna mají potrhané rolety, dlouho nevybraná je i poštovní schránka. V roce 2016 přitom dvoupatrová budova získala v dražbě nového majitele. Původní vlastník, tehdy třiasedmdesátiletá Alena Lauková, přišla o dům v exekuci kvůli nesplacené půjčce. Smlouva o úvěru, který si žena v roce 2013 vzala, však měla k poctivosti daleko. 180 tisíc korun si žena půjčila od firmy dvojice mužů z Kroměříže, Miroslava Kolmana a Rudolfa Ciesly, kteří jsou dnes kvůli poskytování lichvářských a podvodných půjček ve vězení.

Lauková měla dlouhodobé psychické potíže a kvůli drastickým penále nezvládala dluh splácet. Vymáhání přenechali obchodníci kroměřížskému podnikateli s realitami, Jürgenu Lucassenovi. Ten pak důchodkyni navrhl do exekuce s pomocí svého advokáta, tehdejšího poslance, místostarosty Kroměříže a dnešního předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka (ANO).  Exekuci vedl kroměřížský exekutor David Chaloupka.

V klíčové roli rozhodce vystupuje v případu další politik hnutí ANO, v roce 2016 zvolený místopředseda kroměřížské organizace Jiří Bílek, roli prostředníka sehrál i současný šéf ANO ve městě, advokát Tomáš Opatrný. Výsledkem jejich spolupráce byla ženina exekuce, ve které nakonec po Laukové vymáhali pětinásobně vyšší sumu, než činila půjčka, v součtu téměř devět set tisíc korun.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.