Předseda sněmovny a třetí nejvyšší ústavní činitel v zemi Radek Vondráček (ANO) podle zjištění HN spolupracoval s odsouzenými kroměřížskými lichváři Miroslavem Kolmanem a Rudolfem Cieslou. Ti si nyní odpykávají dva a půl roku ve vězení za to, že podvody připravili lidi o nemovitosti nebo se o to alespoň snažili. Dvojici lichvářů dlouhodobě zastupovali i další právníci Vondráčkovy advokátní kanceláře. Ti jsou rovněž členy hnutí ANO. Vondráček v rozhovoru s HN tvrdí, že se ničeho neetického nedopustil – a že šlo pouze o advokátní a právní služby. Podle oslovených expertů na dluhovou problematiku se ale svým jednáním podílel na obchodu s chudobou. 

HN: Jaký máte vztah s Miroslavem Kolmanem a Rudolfem Cieslou?

O vztahu bych nehovořil. Ty pány znám, jsem z Kroměříže, to zase není tak velké město, takže vím, o koho jde. 

HN: Co to tedy je, když ne vztah?

Obecná znalost, pohybuji se v tom městě, jsem rodák, v tom městě znám naprostou většinu lidí. A samozřejmě o nich vím. Měli základnu v kavárně nedaleko mé kanceláře a občas se obrátili i na naši kancelář, když chtěli něco sepsat.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.