Předseda sněmovny a třetí nejvyšší ústavní činitel v zemi Radek Vondráček (ANO) podle zjištění HN spolupracoval s odsouzenými kroměřížskými lichváři Miroslavem Kolmanem a Rudolfem Cieslou. Ti si nyní odpykávají dva a půl roku ve vězení za to, že podvody připravili lidi o nemovitosti nebo se o to alespoň snažili. Dvojici lichvářů dlouhodobě zastupovali i další právníci Vondráčkovy advokátní kanceláře. Ti jsou rovněž členy hnutí ANO. Vondráček v rozhovoru s HN tvrdí, že se ničeho neetického nedopustil – a že šlo pouze o advokátní a právní služby. Podle oslovených expertů na dluhovou problematiku se ale svým jednáním podílel na obchodu s chudobou. 

HN: Jaký máte vztah s Miroslavem Kolmanem a Rudolfem Cieslou?

O vztahu bych nehovořil. Ty pány znám, jsem z Kroměříže, to zase není tak velké město, takže vím, o koho jde. 

HN: Co to tedy je, když ne vztah?

Obecná znalost, pohybuji se v tom městě, jsem rodák, v tom městě znám naprostou většinu lidí. A samozřejmě o nich vím. Měli základnu v kavárně nedaleko mé kanceláře a občas se obrátili i na naši kancelář, když chtěli něco sepsat.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se