Opustil budovu, předstoupil před novináře a ukázal zdvižený palec. Americký prezident Joe Biden tak dal najevo, že tříapůlhodinové jednání v ženevské vile La Grange s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem dopadlo úspěšně. Oba státníci se setkali poprvé od Bidenova lednového nástupu do funkce. A jednání si pochvaloval i Putin, který označil summit za konstruktivní. „Necítil jsem žádné nepřátelství. Naopak, schůzka ukázala, že oba chceme pochopit pozice toho druhého,“ řekl ruský lídr, který s Bidenem několikrát jednal už v době, kdy byl nynější šéf Bílého domu viceprezidentem Baracka Obamy.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se