Když Dominik Feri ohlásil odchod ze sněmovny kvůli článkům o údajném sexuálním nátlaku, který měl vyvíjet na mladé ženy, vyvolalo to různé typy ohlasů. Jedním z těch zdánlivě kuriózních byly komentáře středoškolských a vysokoškolských studentů na sociálních sítích, kteří se obávali, že se Feri stáhne z Instagramu. Právě jeho instagramový účet se pro ně stal podstatným zdrojem informací o vládních nařízeních, ale i dalších aktuálních událostech. A navzdory sexuální aféře má pořád přes 1,1 milionu odběratelů.

Feri svou soukromou aktivitou kompenzoval nedostatečnou nabídku informací pro věkovou skupinu teenagerů a mladých dospělých. Řeč je nejenom o státní komunikaci, ale také o výstupech mediálních domů. Když něco publikoval Feri, vyvolal tím u typického příspěvku klidně přes sto tisíc interakcí. Když něco publikují na Instagramu zavedené zpravodajské servery, je ohlas dramaticky nižší. Například česká CNN, která jinak zažila na sociálních sítích raketový start, dokáže u průměrného příspěvku nasbírat stokrát méně interakcí než Feri. Podobně jsou na tom i ostatní stránky.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.