Nejvyšší státní zastupitelství bude od července bez plnohodnotného vedení. Jeho současný šéf Pavel Zeman v úřadu končí k poslednímu červnu a vláda zatím jeho nástupce nejmenovala. I přesto, že ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) už minulý týden navrhla, aby se nástupcem stal nynější první náměstek Igor Stříž.
Kabinet ale záležitost na včerejším zasedání neprojednal. „Návrh jsme oficiálně podali minulý týden v pátek. Nyní je na panu premiérovi, kdy jej zařadí na program vlády. Úkol jsem splnila,“ sdělila Benešová. „Je to věc pana premiéra, kdy co dá na program jednání vlády,“ uvedl také ministr vnitra Jan Hamáček, předseda koaliční ČSSD.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







