Nejvyšší státní zastupitelství bude od července bez plnohodnotného vedení. Jeho současný šéf Pavel Zeman v úřadu končí k poslednímu červnu a vláda zatím jeho nástupce nejmenovala. I přesto, že ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) už minulý týden navrhla, aby se nástupcem stal nynější první náměstek Igor Stříž.

Kabinet ale záležitost na včerejším zasedání neprojednal. „Návrh jsme oficiálně podali minulý týden v pátek. Nyní je na panu premiérovi, kdy jej zařadí na program vlády. Úkol jsem splnila,“ sdělila Benešová. „Je to věc pana premiéra, kdy co dá na program jednání vlády,“ uvedl také ministr vnitra Jan Hamáček, předseda koaliční ČSSD.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se