Když si Hana Štěpánová poprvé přečetla, že stát bude pro charity nakupovat menstruační vložky, říkala si, že je to zřejmě nějaká „humorná povídka“. „Nebo snad sci-fi. Denně tu bojujeme s hladovými lidmi, kteří nemají kde bydlet. A stát jim koupí vložky? Těch tu máme navíc dost a ženy o ně moc velký zájem nemají,“ reagovala tato sociální pracovnice azylového domu v Praze 8 na otázku HN, jak se ženy v nouzi či bez přístřeší, které v domě hledají útočiště, tváří na nedávné rozhodnutí vlády bojovat s menstruační chudobou. Tedy se situací, kdy ženy mají tak malý příjem, že jim podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) nezbývají peníze ani na vložky.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se