Po všech výtkách, v čem a jak byla Američany vedená invaze do Afghánistánu po útocích z 11. září 2001 špatná, by měli tito kritici odchod USA ze země kvitovat s uspokojením. Z Moskvy i Pekingu však překvapivě zaznívají slova o „unáhleném“ stažení a o mocenském vakuu. Taková situace totiž už nastala po odchodu sovětských vojsk a vítězný islámský ultrakonzervativní Tálibán pak nabídl útočiště islamistické al-Káidě, která před 20 lety zosnovala atentáty v New Yorku a ve Washingtonu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se