Po všech výtkách, v čem a jak byla Američany vedená invaze do Afghánistánu po útocích z 11. září 2001 špatná, by měli tito kritici odchod USA ze země kvitovat s uspokojením. Z Moskvy i Pekingu však překvapivě zaznívají slova o „unáhleném“ stažení a o mocenském vakuu. Taková situace totiž už nastala po odchodu sovětských vojsk a vítězný islámský ultrakonzervativní Tálibán pak nabídl útočiště islamistické al-Káidě, která před 20 lety zosnovala atentáty v New Yorku a ve Washingtonu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









