Je to překvapující, ale i přes desetitisíce obětí koronaviru značné množství lidí v Česku stále odmítá udělat cokoli, co by mohlo pomoci poslat nemoc do věčných lovišť. Nejen se nechat očkovat, ale i podstoupit sebemenší diskomfort: testovat se, předkládat certifikát o prodělané nemoci nebo i jenom nosit respirátor tam, kde je to povinné. Jedna partaj, jejíž  šéf občas vyhrožuje poslaneckým kolegům, že dostanou „flákanec“, si na tom dokonce postavila kampaň. Všichni antivakcinátoři samozřejmě tvrdí, že jim nejde o pohodlí, ale o „svobodu“. Kdo by taky přiznal, že je prostě sobec, kterému je všechno, kromě něj samotného, úplně fuk, že ano.

Dotyčné, mezi které patří i jediný žijící český exprezident, samozřejmě přesvědčit nelze. Ale stojí za to jim aspoň ukázat, jak se vlastně chovají. A že kdyby podobné chování někdo aplikoval na ně samé, dost by se ošívali. Nejlépe, pokud mohu posoudit, se to zatím povedlo v lokálních kalifornských novinách jisté Kathony Jerauldové z Amadour City. Její skvostná miniatura (podle některých zdrojů ji ovšem opsala od jiného autora), kterou si dovolím přeložit, pracovala původně s odporem k nošení roušek, ale pro odpor k vakcinaci platí úplně stejně. Takže pojďme antivakcinátory vzít za slovo a podívat se na příkladu barvitého vzkazu hostům podniku jménem „Freedom café“, co ta jejich „svoboda“ fakticky obnáší.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.

Komentáře ke článku

Radek Dvořák 25.07.2021 10:41
Někdy s autorem nesouhlasím, dnes podepisuju đź‘Ť Vlastně je fajn, že díky němu občas výročím mimo svou bublinu.
nerup 22.07.2021 17:49
Zrušil jsem předplatné.
Roman Talaš 22.07.2021 16:52
Poslední týdny tedy docela lituji, že jsem prodloužil předplatné....
Pavel Ševčík 22.07.2021 13:40
Petr Honzejk, expert na vyvracení vlastních strawmanů.
Jan Zelenka NETTO s.r.o. 22.07.2021 13:12
Přečetl jsem si dosavadní diskusi a už nic moc objevného nepřidám. Dříve výborný a čtivý novinář, teď neomylný svazák urážející lidi váhající nad očkováním vakcínou schválenou jen v dočasném mimořádném režimu. Za pár let bude stejně ostře, možná ostřeji psát o úmyslném zkreslování výsledků studií ohledně možných dlouhodobých následků očkování zejména u mladých a dětí, pro které vakcíny primárně nejsou konstruovány. Dovoluji si neomylnému autorovi připomenout jeho posměšný článek o Šlachtovi z 28.1.2021 https://archiv.ihned.cz/c1-66874750-slachta-na-ceste-k-politickemu-bankrotu Novinářská hvězda pana Honzejka zablikala a hasne, spěje k novinářskému bankrotu - slovy jeho článku z 28.1. V této nejseverněji položené banánové republice i tak obskurní figury, jako je fízl Šlachta, mohou být v parlamentu. Miroslav Michálek
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru