Společně s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou (ČSSD) dohlížel její poradce, čerstvý sociální demokrat Matěj Stropnický na inspekci v jedné z firem v Ústeckém kraji. S inspektory a policisty navštívili podnik Edgewell vyrábějící holítka na jedno použití, fotky z kontroly pak oba zveřejnili na sociálních sítích. Jejich postup vyvolal kritiku, veřejnost i opoziční politici jej považují za předvolební marketing. Senát požádal o vyjádření vládu, právníci mluví o porušení zákona. Stropnický si ale kritiku nepřipouští. 

HN: Co můžete říct ke kritizované kontrole?

Přiznám se, že cílem té akce nebylo zviditelňovat mě, jak se teď tváří většina médií, ale dohlédnout na to, jestli inspekce provádí svoji činnost tak, jak má, především jestli jsou dodržována práva zaměstnanců, férové odměňování, jestli tam nejsou další přesčasy, jestli je dodržovaný zákoník práce. To je úplně zásadní věc v zemi, kde třicet let funguje švarcsystém a nikdo si toho nevšímá. Tyhle kontroly se mají zaměřit na šedou ekonomiku. To je hlavní otázka věci, a ne jestli já jsem někde byl a někde jsem se vyfotil. To fakt není podstatné.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.