V závodě Edgewell, který v Krupce u Teplic vyrábí holítka, se v úterý konala kontrola pracovních podmínek zaměstnanců, jež by normálně byla stejná jako každá jiná. Tentokrát ale do akce – kromě desítek úředníků a policistů – nastoupili i dva levicoví politici: ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová z ČSSD a Matěj Stropnický, jenž za tutéž stranu kandiduje v Praze do sněmovních voleb.

Tam bez svolení firmy pořídili a zveřejnili fotky a informace z průběhu kontroly, což vyvolalo veřejný rozruch. Výsledky šetření zatím nejsou, už teď ale firma musí své dodavatele ujišťovat, že se nemusí ničeho bát. „Jediný konflikt během kontroly vlastně nastal, když se šel pan Stropnický samovolně bavit s lidmi na lince. Když zjistil, že se to nehodí, byl trochu rozčílen,“ říká v rozhovoru pro HN ředitel závodu Jan Beneš.

HN: Jak taková kontrola, které se účastní asi 50 lidí včetně ozbrojené cizinecké policie, probíhá?

Bylo to masivní. Přijela policie, celníci, civilní zaměstnanci, byl tady anton. Takže samozřejmě všichni, kdo to viděli, se vylekali a sdíleli to. Ale už jsme kontroly samozřejmě měli, jen tady bylo nečekané, že na nás vlítli dohromady všichni, kdo mohli něco kontrolovat.

Zastavili je recepční a ptali se, proč přišli. Představili se jako kontrola inspektorátu práce. Řekli, že budou kontrolovat všechno možné: pracovní smlouvy, zahraniční pracovníky, bezpečnost práce, kamerové systémy a tak dál. Ukázali nám průkazky a představili i paní ministryni. Po té jsme papíry samozřejmě nechtěli, protože víme, o koho jde, a nemáme nic proti tomu, aby do objektu vstoupila. Řekla nám, že chce vidět, jak se kontroly provádí, a za mě je takový zájem ministryně práce v pořádku. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.