Nejprve si řekněme jednu věc takto přímo do očí: Strašení přílivem migrantů v české politice funguje, i když drtivá většina lidí tady žádného uprchlíka neviděla ani z dálky. Na naši nervovou soustavu funguje strach z neznámého, cizího a nejistého poměrně spolehlivě, takže zneužití tématu migrace patří do arzenálu hlavně těch politiků, kteří se ve svém důsledku neštítí ničeho.

To, že premiér Andrej Babiš nebo Tomio Okamura účelově zneužívají tohoto přirozeného strachu, ale neznamená, že letos v létě (bohužel před českými volbami) se na stole s evropskými problémy opět neobjevila hrozba většího přílivu uprchlíků z jiných regionů světa. Ti v Evropě vidí v podstatě ráj na zemi – ale taky ne všude. Česko mezi jejich cíle rozhodně nepatří.

Situaci stále nelze srovnávat s přílivem hlavně syrských běženců z léta 2015. Spíš jsou uprchlíci hledající většinou klidné místo k životu využíváni jako politická zbraň nebo strašák právě ve spojení se vzpomínkami na rok 2015. A zneužívají je jak domácí političtí hráči, tak ti zahraniční.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.